Kiedy zamykają drzwi…

Kiedy zamykają drzwi… wchodzimy oknem! Tak w skrócie można opisać naszą kolejną rozpoczętą akcję wsparcia małych wiejskich szkół w głębi Kaszub. Obecna sytuacja pandemiczna nie sprzyja nikomu, jednak to szkoły wzięły na swoje barki trudne zadanie, jakim jest nauczanie zdalne w trakcie ogólnej kwarantanny.

Lekcje się odbywają, ale nie wszyscy uczniowie regularnie biorą w nich udział. Nie mają sprzętu lub jest jeden komputer na 3 – 5 rodzeństwa. Widząc to zapotrzebowanie nie mogliśmy pozostać obojętni, a nasza koordynatorka zbiórki i pomysłodawczyni Kinga – nie mogła usiedzieć na miejscu. 

Od początku kwietnia rozpoczęliśmy zbiórkę sprzętu komputerowego dla szkół z Gowidlina (gmina Sierakowice), Niepoczołowic (gmina Linia), Wielkiego Podlesia (gmina Kościerzyna), Mojusz  (gmina Sierakowice) oraz Tuszkowych (gmina Lipusz) i przerosła ona nasze oczekiwania!
W bardzo szybkim czasie wiele firm zgłosiło się ze swoją pomocą, nie tylko z obdarowaniem szkół komputerami, ale także rozpowszechnieniem naszej akcji!

Szczególnie mocno dziękujemy firmie Blue Media, która na zakup dużej ilości nowych laptopów dla uczniów, przeznaczyła ponad 100 tysięcy złotych! W takich czasach to oznaka ogromnej szczodrości i wielkiego serca! Dziękujemy także firmom Refinitiv, Mielewczyk, Bilander za ogromne wsparcie, podarowanie sprzętu i pomoc w rozpowszechnianiu naszej akcji. To wspaniałe mieć takich sprzymierzeńców! 

Wielki wkład w tę akcję mają również dwie zaprzyjaźnione firmy tworzące programy do zdalnej nauki Learnetic oraz Nuadu, które zadbały o dostęp do treści ułatwiających naukę oraz Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie, które jak sama nazwa wskazuje, chętnie się angażuje we wsparcie pomysłów związanych z kaszubskimi szkołami.

Drugi etap zbiórki (rozpoczęty w maju) obfituje w nowych darczyńców. Chcemy podziękować firmom Hydrobudowa, DHL, Bayer oraz Inter-Grahen, dzięki którym kolejne szkoły zostały zaopatrzone w sprzęt komputerowy.

Jeśli chcesz dołączyć do akcji – napisz do nas 📩 kinga@inspirujaceprzyklady.org.pl