Trochę się nazbieraliśmy…

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich i nie był to łatwy czas, zwłaszcza w momencie kiedy szkoły musiały rozpocząć nauczanie zdalne. Wiele szkół, zwłaszcza wiejskich, nie było odpowiednio zaopatrzonych w sprzęt komputerowy, wymagany do tego typu nauki. Postanowiliśmy coś z tym zrobić.

Pomysł i wykonanie były dziełem Kingi Dąbrowskiej – jeszcze w marcu rozpoczęliśmy zbiórkę, a efekty przerosły nasze oczekiwania. Udało się nam zebrać aż 160 laptopów, komputerów stacjonarnych i monitorów dla 8 szkół. Prawie połowa to były nowe laptopy. Szczególny udział ma w tym sopocka firma Blue Media, która przeznaczyła 100 tys. złotych na ich zakup.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim pomorskim firmom za ich wkład w naszą akcję.

Blue Media, Refinitiv, Mielewczyk, Bilander, Learnetic, Nuadu, Hydrobudowa, DHL, Bayer, Inter-Grahen, Federal-Mogul Bimet S.A, Delkom. Bardzo ważna też była pomoc Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Dzięki wam zostały obdarowane szkoły z Gowidlina (gmina Sierakowice), Niepoczołowic (gmina Linia), Wielkiego Podlesia (gmina Kościerzyna), Mojusza  (gmina Sierakowice),  Tuszkowych (gmina Lipusz), ? Kramarzyn (gmina Tuchomie), Jasienia (gmina Czarna Dąbrówka),  Leśnic (gmina Nowa Wieś Lęborska) oraz Lipnicy (gmina Lipnica).

Już wiemy, że będzie ciąg dalszy. Firmy biorące udział w naszej akcji nie poprzestają na sprzęcie komputerowym. Chcą się zaopiekować małymi wiejskimi szkołami. Jak tylko plan nabierze kształtów niezwłocznie o tym napiszemy.